Dom Żeglarza

Dom Żeglarza, obiekt którego położenie nie może być bardziej atrakcyjne, przy ulicy Żeglarzy, nad samą Zatoką Pucką obok Portu Rybackiego.

W budynku znajdzie się 30 dwuosobowych pokoi o „żeglarskim standardzie”, a parter będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Konstrukcja jest dość nietypowa, a oto kawałek historii:

"Dom Żeglarza" trafił na halę obudowy i wyposażenia modułów. Tam konstrukcje stalowe modułów zostaną wzbogacone o elementy suchej zabudowy oraz instalacje: sanitarną, wentylacyjną i elektryczną. Za kierowanie pracą na tym etapie odpowiedzialny jest Mariusz Belecki (fot. 1), który zapytany o różnicę w podejściu do tego projektu w porównaniu do innych dużych realizacji naszej firmy odpowiada: Przede wszystkim jest to nasza pierwsza tak duża realizacja na polski rynek. Standardy jakościowe w Polsce są wyższe niż skandynawskie, dlatego też nacisk ze strony firmowych kontrolerów jakości jest większy. Jestem jednak spokojny o tę realizację, ponieważ zespół został odpowiednio zmotywowany. Wystarczy, że utrzymamy swój poziom wykonywanych robót, aby ten etap przebiegał pomyślnie, czego wszystkim nam życzę.

Obiekt, którego generalnym wykonawcą jest Elmot Sp. z o.o. będzie się składał z 21 modułów i znajdzie swoje miejsce w Pucku nad samą zatoką. Póki co wszelkie prace odbywają się w zakładzie produkcyjnym w Kopytkowie. Zakończenie projektu i otwarcie Domu Żeglarza planowane jest na lipiec bieżącego roku.

23 maja 2017 roku  - Rozpoczął się montaż modułów, które zostały wyprodukowane w naszym zakładzie dla projektu: "Dom Żeglarza".

Na każdy dzień zaplanowano montaż po 1 kondygnacji. Co oznacza, że pierwszego dnia ustawiliśmy 7 z 21 modułów pasywnych. Ułożenie ostatniej kondygnacji odbędzie się 25 maja 2017 roku. Z pewnością mieszkańcy okolic budowy, czy też turyści są szczęśliwi, że prace przy użyciu dźwigu potrwają zaledwie 3 dni. Za to Ci mieszkańcy Pucka, których nie będzie w tych dniach na miejscu, po powrocie będą zaskoczeni obecnością tak dużego (705m2 powierzchni) budynku. Po ukończeniu etapu montażu "Dom Żeglarza" wejdzie w fazę robót wykończeniowych, które potrwają do 30 czerwca.

30 maja 2017 roku - Prace nad „Domem Żeglarza” na terenie Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku nie zwalniają tempa. Po sprawnie wykonanym montażu modułów pasywnych na budowie pracuje ok. 40 osób.

Całość obiektu jest obstawiona rusztowaniami oraz tymczasowym zadaszeniem w celu zminimalizowania wpływu warunków pogodowych. Obecnie wykonywane są prace malarskie i pierwsze łazienki są już prawie gotowe. Na zewnątrz budynku trwają prace elewacyjne i związane z wykończeniem dachu (uzupełnienie warstw izolacji).  Na terenie HOMu  pracujemy od początku maja 2017r., a za miesiąc będzie można zobaczyć jak „Dom Żeglarza” prezentuje się w całej swojej okazałości.

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na zakończenie prac.

Zapraszamy do galerii.

zdjęcia ze strony www.elmot-nowe.pl

Warte poznania

Cytaty

"Żeglarstwo to nie sport - to charakter."

F. Chichester

Pogoda

Polecamy

 • Regaty

  Regaty

 • HOM Puck

  Galeria zdjęć HOM Puck

 • V Mistrzostwa Polski Klasy Puck
 • V Mistrzostwa Polski Klasy Puck
 • V Mistrzostwa Polski Klasy Puck
 • V Mistrzostwa Polski Klasy Puck
 • V Mistrzostwa Polski Klasy Puck
 • V Mistrzostwa Polski Klasy Puck