Ekologia pod żaglami

Chorągiew Gdańska ZHP zaprasza na zajęcia :

„EKOLOGIA POD ŻAGLAMI”

Uczestnicy projektu spotykają się w Harcerskim Ośrodku Morskim w Pucku, gdzie nastąpi omówienie zajęć. Przewidujemy praktyczne zajęcia na jachtach typu „ Drużyna”. W ramach zajęć pobierzemy próbki wody, będziemy prowadzić połowy organizmów wodnych, obserwacje ekosystemu zatoki, zmierzymy przeźroczystość wody. Uczestnicy projektu podczas tych zajęć poznają także podstawowe elementy żeglarskie – będą mieli okazję sami poprowadzić jacht oraz nauczą się podstawowych węzłów żeglarskich. Po zakończeniu pływania w jednej z sal Harcerskiego Ośrodka Morskiego omówimy dokładnie pobrane organizmy, dokonamy kolometrycznej analizy wody oraz omówimy otrzymane wyniki.

Ponadto udamy się na edukacyjny spacer po ośrodku, poznając tajniki wykorzystania energii odnawialnej, oraz zdobędziemy wiedzę na temat działalności człowieka związanej z projektowaniem i wznoszeniem obiektów budowlanych przyjaznych środowisku.

Cały blok będzie trwał ok. 4 godzin zegarowych. Szczegółowy opis oraz warunki rezerwacji zajęć – kliknij tutaj

 

Zajęcia „Ekologia pod żaglami” dofinansowuje WFOŚiGW w Gdańsku w ramach konkursu  na zadania z zakresu edukacji ekologicznej województwa pomorskiego (edycja 2018) w kwocie 29 920,00 zł.
Planowany koszt kwalifikowany wynosi 31.920 zł


 

Cytaty

"Są trzy rodzaje ludzi: żywi, martwi i ci, co na morzu..."

Joseph Conrad

Pogoda

PUCK Pogoda

Polecamy

  • Regaty

    Regaty

  • HOM Puck

    Galeria zdjęć HOM Puck

  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck