Ekologia pod żaglami - podsumowanie

Głównym celem zadania „Ekologia pod żaglami” było podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, przybliżenie i popularyzacja wśród mieszkańców Województwa Pomorskiego wiedzy na temat ekologii Zatoki Puckiej. Zakładany cel udało się osiągnąć.

W ramach realizacji zadania uczestnicy projektu wraz z opiekunami mieli okazję żeglować na łodzi typu Drużyna. W trakcie rejsów prowadzono dyskusję na temat Zatoki Puckiej, chemizmu wód, żyjących w niej organizmach, obserwowano ptaki. Na pomoście prowadzono „połowy” krewetek i innych gatunków zwierzęcych i roślinnych, nie zabrakło prelekcji o odnawialnych źródłach energii oraz Programu Natura 2000.

Uczestnicy projektu rozszerzyli wiedzę z zakresu ekologii, odnawialnych źródeł energii,  biologii, chemii, geografii, a także nabyli umiejętności żeglarskie - poznali podstawowe nazewnictwo budowy jachtu oraz nauczyli się wiązania podstawowych węzłów żeglarskich, jak pracować żaglami, na sterze oraz pracy w charakterze członka załogi.

Zajęcia „Ekologia pod żaglami” zostały dofinansowane przez WFOŚiGW w Gdańsku w ramach konkursu  na zadania z zakresu edukacji ekologicznej województwa pomorskiego (edycja 2018) w kwocie 29 920,00 zł.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z realizacji zadania.
Więcej zdjęć na fanpage HOM - www.facebook.com/HOMPuck

 

Cytaty

"Trzeba umieć przeżywac ciszę i sztormy. Żeglowanie to rodzaj filozofii."

Andrzej Urbańczyk

Pogoda

PUCK Pogoda

Polecamy

 • Regaty

  Regaty

 • HOM Puck

  Galeria zdjęć HOM Puck

 • ______________________________

  Wszystkie informacje zawarte na stronie internetowej Harcerskiego Ośrodka Morskiego, w tym w szczególności cenniki, oferty, oferty specjalne mają charakter ogólnej informacji handlowej, mającej przybliżyć Usługobiorcy działalność Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Informacje te nie mogą być traktowane jako oferta w rozumieniu art. 66 § 1 polskiego Kodeksu cywilnego i jako takie nie są wiążące dla HOM Puck ZHP. Stanowią one jedynie zaproszenie do rokowań w rozumieniu art. 71 polskiego Kodeksu cywilnego.

  ______________________________

 • Baza wiedzy o żeglarstwie
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO