przejdź do wersji normalnej (graficznej) |
Polski | English

Górne menu:Boczne menu


I ŻEGLARSKIE MISTRZOSTWA POLSKI DZIENNIKARZY

W dniach 25.09.2020-27.09.2020 w Pucku odbyły się I Żeglarskie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy na Zatoce Puckiej. Do regat zgłosiło się 21 załóg, na starcie pojawiło się 16 drużyn reprezentujących ogólnopolskie jak i lokalne media.

Uroczystego otwarcia regat w dniu 26.09.2020 dokonała Pani Hanna Pruchniewska Burmistrz Miasta Puck w towarzystwie Pana Adama Krawca dyrektora Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Osobą dzięki której te regaty się odbyły był Ryszard Kwiatkowski “Komandor”.

Po przygotowaniu łódek zawodnicy wyszli na wodę i o godzinie 10.30 rozpoczęły się regaty.  O godzinie 19.00 rozpoczęła się uroczysta kolacja którą umilała muzyka szantowa grana i śpiewana przez zespół “Siebie warci”.

Wszyscy podkreślali znakomitą organizację i atmosferę oraz rywalizację w duchu fair play, przy okazji zapewniając o powrocie za rok.

Oficjalnego zamknięcia regat dokonała Pani Hanna Pruchniewska oraz Pan Maciej Kowalczuk przy okazji informując żeglarzy o dużej inwestycji jaką jest budowa nowej mariny w Pucku.


Copyright © HARCERSKI OŚRODEK MORSKI PUCK ZWIĄZKU HARCERSTWA POLSKIEGO, ul. Żeglarzy 1, 84-100 Puck