Pierwsze Mistrzostwa Świata Głuchych w Żeglarstwie

Niesłyszący żeglarze z jedenastu krajów wystartują w niedzielę 23 września w Pierwszych Mistrzostwach Świata Głuchych w Żeglarstwie. Będą rywalizować na jachtach klasy Puck.

To pierwsze takie mistrzostwa świata w historii. Prawo do organizacji imprezy Polski Związek Sportu Niesłyszących otrzymał od Międzynarodowego Komitetu Sportowego Głuchych rok temu podczas Igrzysk Olimpijskich dla Głuchych w Turcji. Dzięki współpracy m.in. z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pucku od 23 września przez sześć dni niesłyszący żeglarze będą rywalizowali o medale.

W imprezie oprócz polskich zawodników wystartują również reprezentanci Australii, Brazylii, Francji, Grecji, Litwy, Niemiec, Rosji, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Organizatorzy spodziewają się, że w regatach wystartuje ponad 60 żeglarzy. Mistrzostwa przeprowadzone zostaną na jachtach klasy Puck, które zostały skonstruowane w 1996 roku przez Franciszka Lewińskiego dla Harcerskiego Ośrodka Morskiego w Pucku.

Regaty zostaną uroczyście zakończone w sobotę 29 września około godziny 15. Mistrzostwa odbywają się pod patronatem honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego.

Zawiadomienie o regatach

Cytaty

„Dopóki słyszę morze - żyję. Lecz z każdym rokiem muszę podchodzić bliżej...”

Axel Liffner

Pogoda

PUCK Pogoda

Polecamy

  • Regaty

    Regaty

  • HOM Puck

    Galeria zdjęć HOM Puck

  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck