Relacja z Regat Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Puck i Wiosennych Regat o Puchar Wójta Gminy Puck

Po raz pierwszy od kilkunastu lat musieliśmy odroczyć Regaty Otwarcia Sezonu o Puchar Burmistrza Miasta Puck na następny dzień. Silny północny wiatr 5-6 ̊B, niska temperatura powietrza i wody, oraz wysoka fala nie dawały szans 29.04 ( sobota ) na rozegranie regat w planowanym terminie.
Zgodnie z planem „B” – o 10:00 dnia 30.04.2017 Pani wice-burmistrz Lucyna Boike Chmielińska powitała uczestników i dokonała otwarcia sezonu żeglarskiego 2017. Rozegrano 3 biegi.
Regaty odbyły się w bardzo dobrych warunkach – zgodnie z informacją na plakacie dot. Majówki w Pucku. Swoją drogą, zastanawiamy się w jaki sposób biuro promocji potrafi przewidzieć takie sytuacje na kilkanaście dni przed imprezą ;)

Wiosenne Regaty o Puchar Wójta Gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka rozegrane zostały przy pięknej, słonecznej pogodzie. Sędzia regat – Paweł Muża trasę wyścigów ustawił na wysokości Swarzewa, tak więc zgodnie z planem o 13:45 załogi spłynęły do pomostu ( dobra wiadomość dla żeglarzy – pomost wydłużono i na końcu jest ok. 1m głębokości ).
Posiłek i zakończenie regat – rozdanie dyplomów i pucharów zajęło nam ok. godziny.
Polecamy przystań Swarzewo – czyste toalety, miła obsługa, duża ilość materiałów promocyjnych czeka nie tylko na żeglarzy.

Wyniki regat

Cytaty

"Nie jest sztuką uciec z tonącego okrętu ani pójść z nim na dno. Wyczynem jest go ocalić."

Autor nieznany

Pogoda

PUCK Pogoda

Polecamy

 • Regaty

  Regaty

 • HOM Puck

  Galeria zdjęć HOM Puck

 • ______________________________

  Wszystkie informacje zawarte na stronie internetowej Harcerskiego Ośrodka Morskiego, w tym w szczególności cenniki, oferty, oferty specjalne mają charakter ogólnej informacji handlowej, mającej przybliżyć Usługobiorcy działalność Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Informacje te nie mogą być traktowane jako oferta w rozumieniu art. 66 § 1 polskiego Kodeksu cywilnego i jako takie nie są wiążące dla HOM Puck ZHP. Stanowią one jedynie zaproszenie do rokowań w rozumieniu art. 71 polskiego Kodeksu cywilnego.

  ______________________________

 • Baza wiedzy o żeglarstwie
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO
 • KURS NA STOPIEŃ ŻEGLARZA JACHTOWEGO