Obóz żeglarski 05 - 19.08.2016

W tym roku nasz obóz trwał od 5 do 19 sierpnia. Pływania szkoleniowe odbywały się w różnych warunkach pogodowych, przy sile wiatru 2-6oB ( w porywach 7-8oB) i zmiennym zafalowaniu. Przeważały wiatry z kierunków N – NW oraz SW o sile 4oB

Szkolenie odbywało się na łodziach klasy „Puck”. Uczestnicy poznali wszystkie podstawowe  manewry: zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, odejście od nabrzeża, dojście do nabrzeża, alarm „człowiek za burtą”, stawanie w dryf oraz manewry dodatkowe: dojście do boi, odejście od boi, stawanie na kotwicy, zejście z kotwicy.

Ze względu na dość trudne warunki pogodowe w zdecydowanej większości czasu, pływania odbywały się na zrefowanym grocie.

Kursanci mieli także okazję odbyć podstawowe szkolenie na dwumasztowej łodzi balastowej typu „Drużyna”. Szkolenie obejmowało także manewrowanie jachtem na silniku.

W kursie wzięło udział 10 uczestników – w wieku od 11 do 17 lat ( dwie dziewczynki, ośmioro chłopców). Zostali podzieleni na 3 wachty ( dwie trzyosobowe i jedną czteroosobową ). Każda załoga była szkolona przez przydzielonego do nich instruktora. Do egzaminu podeszło siedmioro uczestników ( trójka ze względu na wiek może podejść do egzaminu, gdy ukończy 14 rok życia). Wszyscy, którzy podeszli do egzaminu zdali.

 

 

Cytaty

„Pływałem pod prąd, żeglowałem pod wiatr, przeto wierzę w rzeczy niemożliwe...”

Bronisław Miazgowski

Pogoda

PUCK Pogoda

Polecamy

  • Regaty

    Regaty

  • HOM Puck

    Galeria zdjęć HOM Puck

  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck
  • VI Mistrzostwa Polski w Klasie Puck